Сообраќајот умерен по суви коловози, без задржувања на граничните премини

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини.

На граничните премини, од македонската страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

На ГП „Богородица“ и „Табановце“ се чека од 30 до 45 миниути

Ана Ололовска

На Богородица и Табановце задржувањето за влез и излез е до 45 минути со можност за зголемување во наредните часови

Ана Ололовска

Од денеска целосно затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ

Ана Ололовска

На Табановце и на Богородица за влез и излез од државата се чека по 45 минути

Ана Ололовска

Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Ана Ололовска

До крајот на 2023 година треба да биде завршен патот Извор – Гарски Мост

Жарко Настоски