Сообраќајот по претежно суви коловози

Од:

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно суви коловози. Внимателно возење се препорачува низ клисурите, каде има можност од појава на одрони особено на делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Според информациите на Авто мото сојузот на Македонија, интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен. На граничните премини поради ситуацијата со коронавирусот се затворени освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и тие кои што ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб.

Би можело да ве интересира

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Дел од патот кон Пониква во прекин, поради полициска вежба

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир поради судир кај селото Длабочица

Жарко Настоски

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози, снег провејува на Попова Шапка и на Стража

Ана Ололовска

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово-Дебар

Ана Ололовска

Сообраќајот низ државата се одвива по влажни коловози

Ана Ололовска