Сообраќајот по претежно суви коловози

Од:

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно суви коловози. Внимателно возење се препорачува низ клисурите, каде има можност од појава на одрони особено на делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Според информациите на Авто мото сојузот на Македонија, интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен. На граничните премини поради ситуацијата со коронавирусот се затворени освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и тие кои што ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб.

Би можело да ве интересира

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Измена на сообраќаен режим на патниот правец Велес – Градско

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Умерен сообраќај по претежно суви коловози на патните правци

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска