Сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар по една коловозна лента

Од:

Од 09:00 часот сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кој беше во прекин поради одрон, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Екипите на претпријатието работат на целосно расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот по две коловозни ленти.

На патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кај село Сенце од 6:50 часот сообраќајот е во прекин поради одрон.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот низ државата се одвива по наместа влажни коловози

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Во лоша состојба се коловозите на магистралните правци кон граничните премини „Свети Наум“ и „Ќафасан“ кон Албанија

Ана Ололовска

Изменет сообраќајниот режим на патот Жировница – Бошков Мост кај село Скудриње

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска