Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од АМСМ.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

На патот Ресен – Охрид после Буково се изведуваат работи на пат

Ана Ололовска

Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Ана Ололовска

Променет режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај патарината Глумово

Делумна забрана за движење во Јасен, Маврово и Галичица како превенција од пожари

Татјана Ташкова

Нема задржувања на граничните премини

Зголемен интензитет на сообраќај надвор од градските средини