Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Од:

На експресниот пат Штип-Радовиш во близина на штипското село Лакавица се случила сообраќајна несреќа, во која има повредено едно лице и е хоспитализирано во Клиничка болница-Штип.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека несреќата се случила во 18:05 часот кога товарно моторно возило „Фиат дукато“ излетало од коловозната лента. Возилото е управувано од 24 – годишен возач од струмичкото село Баница, а со телесни повреди се здобила неговата 21- годишна сопатничка од истото село.

Во тек е увидот од страна на СВР-Штип, а сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Би можело да ве интересира

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Санкт Петербург

Горан Наумовски

Тешко повреден е возач во сообраќајка во Битола

Петмина повредени во сообраќајка на три возила близу Кичево

Тешка сообраќајка кај Зеница: Се судрија автобус и камион, загина возач

Горан Наумовски

Романец предизвикал сообраќајка, па се фрлил во каналот Дунав-Црно Море

Петмина повредени во сообраќајка кај струшкото село Радожда