Сообраќајка во тунелот кај Катланово, во прекин автопатот Велес-Скопје

Од:

Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје.

Сите возила се пренсочуваат од клучката Штип по новиот автопат Свети Николе, соопшти АМСМ.

Би можело да ве интересира

Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Ана Ололовска

Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Ана Ололовска

Еден загинат, тројца повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Ана Ололовска

Загина велосипедист од Македонски Брод

Ана Ололовска

Обвинителството поднесе жалба, бара затвор за возачот што ја предизвика сообраќајката кај „Млечен ресторан“

Ана Ололовска

Тројца тешко повредени откако автомобил излетал од пат во скопско Кучково

Ана Ололовска