Сообраќајка во Нов Дојран, тројца повредени

Од:

Ноќеска во два часот во МВР е пријавено дека на улицата „Едвард Кардељ“ во Нов Дојран возило „опел астра“ управувано од С.Д.(25) од градот, излетало надвор од коловозот.

„Во несреќата со тешки повреди се здобиле возачот и сопатникот Д.Д.(22), а со телесни повреди се здобил уште еден сопатник Б.К.(23), констатирани во ЈЗУ Гевгелија. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија“, извести МВР.

Би можело да ве интересира

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

Ќерка на поранешен албански министер загина во Македонија

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

Горан Наумовски

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов

Детали за сообраќајката на магистралниот пат Градско-Прилеп

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај