Сообраќајка во Автокоманда: Тешко повреден малолетник, возачот е во бегство

Од:

Скопската полиција извести дека вчера вo 19.30 часот е пријавено дека околу 15.15 часот на улицата „Лука Геров” во Скопје автомобил удрил во малолетник, по што возачот избегал од местото на сообраќајката.

Малолетникот се здобил со тешка повреда, констатирана во комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

73-годишен маж е тешко повреден во сообраќајка

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Сообраќајка во Скопје, има тешко повредени

Горан Наумовски

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски