Сообраќајка на патот Охрид-Кичево, загина мотоциклист

Од:

Едно лице на 42 годишна возраст го загуби животот во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на селото Требеништа, на магистралниот пат Охрид – Кичево.

dobivaj vesti na viber

Станува збор за лицето К.В. од Охрид, угостител од Охрид, која настрадал откако се судрил со моторциклот што го управувал со камион.

Несреќата се случила попладнево околу 16 часот, по што веднаш бил пренесен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија каде била констатирана смрт.

Велјаноски беше оженет, татко на три малолетни деца.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов