Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Од:

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента.

Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец тешко повреден откако паднал од моторцикл

Ландов

Скопјанец тешко повреден откако бил удрен од автомобил, возачот избегал

Ландов

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он

Тешко повредени двајца прилепчани, со возило излетале кај клучката „Могила“

Ана Ололовска