Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Од:

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента.

Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Би можело да ве интересира

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Ана Ололовска

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот уште во прекин

Ана Ололовска

Затворен за сообраќај автопатот кон Штип кај наплатна рампа Миладиновци

Ана Ололовска

Поради сообраќајка затворен за сообраќај автопатот Велес – Скопје

Ана Ололовска

Превртено патничко моторно возило на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“

Ана Ололовска

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, еден загинат

Ана Ололовска