Сообраќајка кај патарината Сопот, возилата се пренасочуваат низ Велес

Од:

Поради сообраќајна несреќа, од 16:10 часот се пренасочува сообраќајот на автопатот од наплатна станица Сопот кон Гевгелија, кај крстосница Башино село.

АМСМ информира дека возилата привремено се пренасочуваат низ градот Велес.

Би можело да ве интересира

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп