Eден загинат и тројца повредени во сообраќајна несреќа близу Кичево

Од:

Скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случи попладнево околу 13:30 часот во близина на кичевското село Длапкин Дол. Повредени се уште три лица од кои една жена потешко и е пренесена во Медицинскиот центар во Кичево.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека до несреќата дошло при судар на возило марка „хонда“ со скопски таблички и „опел астра“ со тетовски таблички.

Животот го загубил 62-годишен скопјанец, а двајцата сопатници кои биле со него во возилото „хонда“ се полесно повредени. Во „опел астрата“ потешко повредена е жена, но таа е надвор од животна опасност.

Во тек е увид од страна на полициските службеници и јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани

Едно лице почина, едно е потешко повредено во сообраќајка кај Куманово

Катерина Павлова-Николовска

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

Поради судир на три возила во прекин сообраќајот на патот Делчево-Пехчево

Катерина Павлова-Николовска

Во прекин сообраќајот кај фабриката „Порцеланка“ кај Велес

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Хиподром

Катерина Павлова-Николовска