Сообраќај по една коловозна лента на обиколница Велес – Тетово

Од:

На обиколницата Велес – Тетово кај Смилковско Езеро сообраќајот од 20.45 часот се одвива по една коловозна лента.

Прекинот на сообраќајот е поради дефект на тешко товарно возило, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Би можело да ве интересира

На Богородица и Табановце се чека до половина час

Ана Ололовска

На патот Ресен – Охрид после Буково се изведуваат работи на пат

Ана Ололовска

Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Ана Ололовска

Променет режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај патарината Глумово

Делумна забрана за движење во Јасен, Маврово и Галичица како превенција од пожари

Татјана Ташкова

Нема задржувања на граничните премини

Leave a Comment

2 + four =