Сончево со мала до умерена облачност, во Скопје претпладне со појава на магла и ниска облачност

Од:

Сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини и долж Повардарието со појава на магла или ниска облачност.

Попладне и кон крајот на денот ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северозападен правец што ќе предизвика делумно намалување на маглата.

Минимални температури од -4 до 3 степени, максимални од 9 до 16 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла и ниска облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец што ќе предизвика делумно намалување на маглата.

Минималната температура ќе се спушти до нулата, а максималната ќе се искачи до 9 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло, до 33 степени

Сончево и топло време со мала до умерена облачност

Сончево и топло, температура до 37 степени

До петок сончево, викендов дожд и опаѓање на температурите

УХМР: До недела стабилно, во понеделник краткотраен дожд

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност