Сончево со мала до умерена облачност

Од:

Времето претпладне: По одделни котлини ќе има појава на магла и на ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалуваат. Во останатите подрачја времето ќе биде сончево. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 7, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен.

Во Скопје, претпладне со појава на ниска облачност и услови за утринска магла. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Стабилно и суво со слаб ветер што ќе услови по котлините да има појава на магла и ниска облачност, особено во ноќните и претпладневните часови.

Би можело да ве интересира

Попладне дожд, грмежи и ветер

Сончево и топло со температура до 35 степени

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне наместа пороен дожд со грмежи

Сончево и топло, до 34 степени

Сончево и топло до 33 степени

Временска прогноза: Сончево со температури до 34 степени