Сончево со мала, а попладне умерена облачност

Од:

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста, особено во североисточните делови. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната од 12 до 18 степени.

Во Скопје, сончево со мала, а попладне умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 14 степени.

До вторник ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во среда попладне и во четврток претпладне под влијание на влажен и студен бран ќе има локални врнежи од дожд и снег, засилен северен ветер и значително опаѓање на температурата.

Би можело да ве интересира

Сончево со умерена облачност во северните делови

Сончево со слаб ветер, температура до 30 степени

Сончево со умерена облачност, во Скопје со слаб до умерен ветер

Сончево со мала облачност, температурата до 30 степени

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Променливо облачно со сончеви периоди