Сончево и топло со слаб ветер

Од:

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 32 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 36 степени.

Од УХМР информираат дека ќе се задржи претежно стабилно и топло време. До сабота ќе дува слаб до умерен северен ветер, а од почетокот на идната седмица ветерот ќе го промени правецот во јужен и температурите ќе бидат во благ пораст.

Би можело да ве интересира

Времето до крајот на денот променливо облачно и нестабилно, утре сончево со умерена локална облачност

А1он

Утре променливо облачно, со изолирана појава на пороен дожд

А1он

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1он

Утре до 39 степени и локален дожд, од среда снижување на температурите

А1он

УХМР: Стабилно и топло време, во понеделник и вторник до 40 степени

А1он

УХМР: Земјата зафатена од нестабилна воздушна маса претежно во западните делови

А1он