Сончево и топло со мала до умерена облачност

Од:

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. На повеќе места ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11, а максималната ќе достигне од 21 до 28 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 27 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време со појава на мала до умерена облачност.

Би можело да ве интересира

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево со јужен ветер

Сончево и топло до 29 степени

Сончево и топло, од утре дожд

Сончево и топло со мала локална облачност