Сончево и топло со максимална температура до 25 степени

Од:

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12, а максималната од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната до 24 степени.

За утре синоптичарите најавуваат претежно сончево и топло време со изолирана појава на дожд и грмежи попладне. Во понеделник се очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи на повеќе места, а од вторник следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло, до 33 степени

Сончево и топло време со мала до умерена облачност

Сончево и топло, температура до 37 степени

До петок сончево, викендов дожд и опаѓање на температурите

УХМР: До недела стабилно, во понеделник краткотраен дожд

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност