Сончево и топло до 29 степени

Од:

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен во источните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Како што соопштија од УХМР, во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 28 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на сончево и топло време со појава на повремена умерена облачност. Во недела на повеќе места ќе дува умерен до засилен северен ветер. Промена на времето со локални врнежи од дожд се очекува кон средината на следната седмица.

Би можело да ве интересира

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево со јужен ветер

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло, од утре дожд

Сончево и топло со мала локална облачност