Со возило на паркинг удрил во жена и побегнал

Од:

Непознато лице со автомобил удрил во 68-годишна жена на паркинг пред маркет во Кавадарци, по што побегнал.

Повредената жена, со тешки телесни повреди била пренесена во болницата во Кавадарци каде и била укажана лекарска помош.

Извршен бил увид на местото и се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и возилото.

Би можело да ве интересира

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

Ана Ололовска

Мигранти повредени во сообраќајка кај Сопот

Ана Ололовска

На патот Велес-Згрополци 18-годишник излетал од патот

Ана Ололовска

Осумдесет и деветгодишник тешко повреден при сообраќајка во Кавадарци

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – село Драгош

Ана Ололовска

Верижна сообраќајка кај „Скопјанкa“

Татјана Ташкова