Скопјанка го пријавила поранешниот сопруг дека се соблекол гол пред нивните две малолетни деца

Од:

Во полициска станица Чаир, 42-годишна скопјанка пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг, пред околу три месеци, недолично се однесувал и се соблекол пред нивните две малолетни деца, додека биле на викенд посета кај него во скопската населба Аеродром.

За случајот е известен Центарот за социјални работи. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

68-годишна жена од Аеродром е нападната од соседот

Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром

Левица: Хигиеничарки принудени да го мијат приватниот автомобил на директорката на ООУ „Лазо Ангеловски“

А1он

Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

Горан Наумовски

Жена од Кочани пазарела со туѓа картичка, заработи кривична од МВР

Горан Наумовски

Два парка и намален број на станбени површини во Лисиче: Општина Аеродром подготви трета верзија на ДУП-от

А1он