Скопјанец силувал 69-годишна жена

Од:

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против 52-годишен скопјанец осомничен дека во јуни годинава силувал повозрасна сограѓанка.

– СВР Скопје поднесе кривична пријава против О.Н.(52) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На 12.06.2022 во Скопје, пријавениот со употреба на сила извршил обљуба врз 69-годишна жена се наведува во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Се обидел да ја запали куќата на татко му, уапсен маж од демирхисарско

Скопјанец продавал дрога во продавница за миленици

27-годишен затвореник почина во „Идризово“

Прегазен пешак во Скопје

Ана Ололовска

26-годишен делчевец пронајден мртов во када

Во Скопје загина градежен работник од Турција

Горан Наумовски