Скопјанец почина од струен удар

Од:

Скопјанец почина вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје.

Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково, 74 годишен маж од Скопје, додека во неговата куќа влечел котур со кабел, паднал и починал, информира Министерството за внатрешни работи во редовниот дневен билтен.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт како последица од струен удар.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

Би можело да ве интересира

Еден загинат, 11 мигранти во болница во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино

Обвинителството бара куќен притвор за скопјанец кај кој се пронајдени 73 куршуми

Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило

Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Ана Ололовска

Српски и турски државјнин приведени на меѓународниот аеродром Скопје

Ана Ололовска

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана