Скопјанец обвинет за кражба на златен накит во Ченто

Од:

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, до надлежниот суд поднесе обвинение против едно лице за тешка кражба на златен накит од куќа во населбата Ченто.

Како што соопшти ЈО, обвинетиот, на 9 декември 2019 година, провалил во куќа на улица „Финска“, насилно отворајќи ја заклучената врата од балконот со нож и по кратко пребарување, одзел златен накит во вкупна вредност од 63.960 денари.

„Надлежниот јавен обвинител на Основниот кривичен суд Скопје му предложи да ја продолжи претходно определената мерка притвор за обвинетиот, бидејќи постојат околности кои што очигледно укажуваат на опасност од бегство“ се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, уапсени три лица

А1он

Кривична пријава за едно лице за „даночно затајување“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Жена краде цвеќе од саксија во центарот на Охрид

А1он

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал, одзел пари и побегнал

Ана Ололовска

Измамен кумановец за огревно дрво

Ана Ололовска

Ја измамиле дека ќерка и прегазила девојче, дала 122.000 денари да не оди во затвор

Ана Ололовска