Скопјанец е повреден во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

Од:

На 6.8.2022 околу 5.40 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес-Скопје, на место викано „Пуста кула“, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(38) од Скопје, излетало од коловозот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.З. констатирани во болницата во Велес.

Увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Деветмина повредени во сообраќајка во скопски Чаир

Горан Наумовски

Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Шестмина повредени во сообраќајка во Скопје

Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице