Штафетна трка на бизнис секторот во Скопје

Од:

Во Скопје денеска ќе се одржи штафетна трка за тимови од македонскиот бизнис сектор во организација на здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“.

Стартот е закажан во 11 часот на рекреативната патека на кејот на Вардар кај хотелот „парк“, а целта е заедничко спортско, рекреативно и деловно дружење меѓу компаниите и јакнење на тимскиот дух меѓу вработените.

Трката ќе биде штафета со четири измени, а тимовите треба да бидат во мешан машко-женски состав. Патеката е долга осум километри, односно секој учесник ќе треба да истрча по 2.000 метри.

Најбрзите три тимови ќе бидат наградени со златна, сребрена и бронзена штафета, а ќе бидат наградени и двајцата најбрзи поединци во машка и женска конкуренција.

Минатата година најбрз беше тимот на Министерството за финансии, втор беше тимот на НЛБ Банка, а третото место го освои екипата на Телеком.

Би можело да ве интересира

Град Скопје: Некогашниот напуштен простор во Кисела Вода сега е нова зелена површина

Ана Ололовска

Град Скопје: Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа кога целата држава е во криза

Ана Ололовска

Град Скопје објави конкурс за идејни решенија за три летни сцени во Градскиот парк

Ана Ололовска

Од 1 јуни летно сметање на работното време на паркинзите на „Градски паркинг“-Скопје

А1он

Шилегов: Граѓаните да ги почитуваат мерките при движење на јавен простор

Ана Ололовска