Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Од:

Вкупно шест лица се повредени, од кои едно девојче потешко, во сообраќајна незгода на три возила што се случи вчера околу 19 часот на улицата „Илинденска“ во Тетово. Во сообраќајката учествувале „опел корса“ управуван од Б.С (21) од Ново Село, потоа „фолксваген голф“ што го возел Н.Н(59) од Палатица и „бмв“ управувано од М.Д (38) од Тетово, сите со тетовски регистерски ознаки.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило 16 годишно девојче, сопатничка во возилото опел корса. Таа е пренесена во Тетовска клиничка болнница, каде и е укажана прва помош, по што поради сериозните повреди е однесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле возачите на „опел корса“ и „бмв“, како и вкупно три други сопатнички од тие две возила, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

По овластување на јавен обвинител е извршен увид на местото, со цел да се утврдат причините и околностите поради кои дошло до сообраќајната незгода.

Фото: МИА

Би можело да ве интересира

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

Ландов

Возач удрил во пешак во село Карбинци и побегнал

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Двајца загинати во тешка сообраќајка на патот од Штип до Виничка крстосница

Ана Ололовска

Мотоциклист од Велес лесно повреден во сообраќајка

Ана Ололовска