Шест лица со лажни ПЦР-тестови фатени на скопскиот аеродром

Од:

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скопскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР-тестови.

Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

Со лажен ПЦР-тест вчера се обидела да ја премине границата и 21-годишнна девојка од Казахстан, како и двајца косовски државјани.

Фалсификуван тест на аеродромот доставил и 50-годишник од Турција.

Сите тие се приведени и задржани во полициска станица за понатамошна постапка, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Детали за уапсените и за акцијата на МВР во која беше запленета дрога вредна 800 илјади евра

Приведен охриѓанец во чиј дом бил пронајден кокаин

Приведен кумановец за недозволено поседување оружје

Приведени албански државјани кои ги нападнале полицајците на граничниот премин „Ќафасан“

Катерина Павлова-Николовска

36 прекршувања на полицискиот час и 434 казни за неносење маска

Тешка сообраќајна несреќа на патот Градско -Велес во близина на Винарија „Стоби“

Жарко Настоски