Сетот безбедносни закони денеска пред пратениците

Од:

Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да ја одржи 99-та седница на која во второ читање се повеќе закони од областа на безбедноста.

На оваа седница треба да се разгледа Дополнет Предлог – закон за Агенција за национална безбедност, Дополнет Предлог-закон за координација на безбедносно-разузнавачкaта заедница во Република Северна Македонија, Дополнет Предлог-закон за изменување на Законот за следење на комуникациите, Дополнет Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за внатрешни работи и Дополнет Предлог – закон за изменување и дополнување на Законот за странци – II читање, сите во второ читање.

Пратениците треба да ја разгледаат и Предлог одлуката за распишување јавен оглас за избор на здруженија од областа на човековите права, полициското право и правосудството поднесен од Јован Митрески, Снежана Калеска Ванчева, Кети Смилеска.

Би можело да ве интересира

Собранието денеска ќе расправа за разрешувањето на Јанева

Татјана Ташкова

Џафери закажа седница за разрешување на Катица Јанева

Виктор Јованов

Се уште нема седница за разрешување на Јанева, ниту нова средба за законот за ЈО

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

Ана Ололовска

Ребалансот на буџетот во Собранието од следната недела

Седници на неколку собраниски комисии

Ана Ололовска