Се запали скутер во Охридско Езеро, за среќа нема повредени

Од:

На 22.7.2022 година во 7.24 часот во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар на скутер на плажа на oхридското крајбрежје во кој нема повредени лица. Од извршениот увид констатирано е дека скутерот марка „баотијан” е во сопственост на Д.В.(49) од Охрид.

dobivaj vesti na viber

По наредба на Јавен обвинител скутерот е подигнат за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Охридското Езеро од албанска страна годинава порибено со 1,7 милиони подмладок пастрмка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Културно историски знаменитости во Охридското Езеро

77-годишен човек се удави во Охридско езеро

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Несекојдневна појава: Торнадо преврте чамец во Охридско езеро

Катерина Павлова-Николовска

Маж се удавил во водите на Охридско Езеро

Горан Наумовски

Во водите на Охридското Езеро пронајдени и одземени рибарски мрежи во должина од 1.000 метри

А1он