Се запали скутер во Охридско Езеро, за среќа нема повредени

Од:

На 22.7.2022 година во 7.24 часот во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар на скутер на плажа на oхридското крајбрежје во кој нема повредени лица. Од извршениот увид констатирано е дека скутерот марка „баотијан” е во сопственост на Д.В.(49) од Охрид.

По наредба на Јавен обвинител скутерот е подигнат за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Бојмацалиев: Со пет пловни објекти ја гарантираме безбедноста на границата и на Охридското Езеро

Орце Костов

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Горан Наумовски

ВИДЕО: Блесна новогодишната елка под вода во Охридско езеро

Покуќнина, отпад и стари гуми извадени од Охридско езеро

Охридскиот регион останува на листата на УНЕСКО

Полицијата го пронајде и го врати чамецот со двајцата малолетници кој неконтролирано се оддалечил од брегот на Охридското Езеро