Велешанец исчезна во водите на Вардар при обид да спаси екипа на ЕВН

Од:

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера во село Белештевица, велешко, на место викано „Лавчани“, С.Н. се обидел со трактор да извлече возило во кое се наоѓала екипа на ЕВН, која отстранувала претходно настанат дефект. Од надојдената вода С.Н. и возилото на ЕВН биле однесени кон реката Вардар.

При пребарување на околината од страна на полициски службеници од СВР Велес и локалното население, возилото било пронајдено, додека по С.Н. сѐ уште се трага и се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Случајот бил пријавен во СВР Велес.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов

Пресуда на 2 април за обвинетите за грабнување: Каде е исчезнатиот Самоил Костадиновски?

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

Полицијата во Старо Нагоричане го пронајде исчезнатиот кумановец

Полицијата трага по 23-годишно момче, се претпоставува дека отишло во Косово

Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Горан Наумовски