СДСМ: Зборовите на Мицкоски искажани од Жугиќ се вистинското лице на антинародното ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Тоа се потврдува со аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон рече денеска на прес Стефан Васев од СДСМ.

„Во снимката Жугиќ вели и дека тоа не биле нејзини, туку зборови на Христијан Мицкоски.Антизападниот Мицкоски нема образ да каже дека е против ЕУ и НАТО ниту пред своите сопартијци, па праќа емисари како Жугиќ по општинските комитети како да ги пренесат неговите пораки.
Снимките кои протекоа во јавноста а на кои се слуша гласот на Жугиќ, се вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ, партија против ЕУ и НАТО, против едно општество за сите, партија која блокира и внесува поделби меѓу граѓаните“ – вели Васев.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

Ана Ололовска

Мицкоски: Советник на Заев и финансиер на СДСМ поставен за член на Судски совет

Ана Ололовска

Мицкоски се сретна со американската амбасадорка, ѝ пренесе дека е загрижен од корупцијата во власта

Жарко Настоски

Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

(ВИДЕО) Колева: Раст на просечната плата од 8,8 отсто, македонската економија е стабилна и развојна

Ана Ололовска