СДСМ: Виртуелни 5.600 вработувања!

Од:

„Точно пред една година, на 22.11.2014 година, во интервју за Сител телевизија, Никола Груевски најави дека компанијата Веибо Груп за еден месец започнува инвестиција и дека ќе го зголеми бројот на работни места на 5.600.

dobivaj vesti na viber

„Не 4.000 како што најавија, туку ќе вработат 5.600 лица.“ рече Никола Груевски точно пред една година.

Ова инетрвју, веднаш беше објавено и на „Курир“, со видео извадок:

(http://kurir.mk/makedonija/vesti/179713-Veibo-grup-namesto-4000-ke-vraboti-5600-lica)

Никола Груевски повтроно излажа.

Денеска, точно после една година може да заклучиме дека виртулените инвестиции и виртуелните работни места на Никола Груевски не постојат!

Изјавите на Никола Груевски го демантираат Никола Груевски.

Човекот што 10 години зборува за виртуелни инвестиции, на крајот од мандатот повторно се расфрла со милиони и виртуелни проекти. Но никој не му верува.

Во истото интервју на Сител телевизија, Груевски виртуелно споменува инвестиција од 400 милиони долари, две фабрики за вработување на работници од Крива Паланка, Кратово, Ранковце и Куманово.

Во слободната зона во Ранковце денеска нема ништо освен изорана ливада и неколку незавршени објекти.

Виртуелните инвестиции на Никола Груевски носат нула работни места!
Дополнително, пред само неколку дена 1.000 рудари останаа без работа, со што се зголеми бројот на невработени.
Затоа граѓаните не веруваат на виртуелните инвестиции и виртуелните проекти на Никола Груевски.
Граѓаните знаат.
Збогум Никола!“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Попов: Власта на СДСМ и ДУИ освен лаги немаат ништо друго понудено на младите

(ВИДЕО) Талески: Наместо проекти, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ удираат по џебот на граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јовановски: Во време на криза Стојкоски троши 600.000 евра за непродуктивни трошоци

Ана Ололовска

СДСМ: Лагите на ВМРО-ДПМНЕ потонаа, во ЕУ со заштитен македонски идентитет и јазик

Ана Ололовска

СДСМ: Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ се лажговци и лицемери, летуваат во луксуз во Монте Крало и Црна Гора

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е неспособна, Македонија е меѓу државите со највисока инфлација