СДСМ: Пукна лагата на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и Курир

Од:

„Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нарачки и лаги.

dobivaj vesti na viber

Лагите на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку Курир ги разобличи сведокот кој јавно изјави дека Александар Кирацовски му го спасил животот.

Бидејќи другото спасено момче од Кирацовски е син на Илија Србиновски од ВМРО-ДПМНЕ, се затвори кругот на лаги на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и Курир.

Пукна лагата на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и Курир.

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се плашат од активната работа на министрите и замениците министри од СДСМ.

Вистинските насилници ги откри Вистината за Македонија, од снимките со закани за семејства во ендек, преку ставениот пиштол во уста на Љубе Бошкоски, до претепувањето до смрт на Мартин Нешковски.

Граѓаните се подготвуваат, на 24 април следува пролетно чистење од валканите политки и дела на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ“, велат во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Божиновска: ДКСК да постапи по незаконското поставување на Велковски за секретар на Град Скопје

Ристова: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ

СДСМ: Незаконски поставениот генерален секретар на Град Скопја да поднесе оставка

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Повисоки плати и пензии со заштеди од 200 милиони евра со ребалансот на Буџетот

(ВИДЕО) Георгиевски: Националниот план за храна дава резултати, силно го помагаме производството на стратешки култури

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии

Ана Ололовска

Leave a Comment

three + three =