СДСМ: Потписот на Груевски е зад најсрамните приватизации

Од:

Власта не прифати да се пристапи кон имзени на Уставот и кривичните дела од приватизацијата да не застаруваат. Власта, велат од СДСМ не е заинтересирана да расчисти со криминалот во транзицијата.

Ветуваат со ново мнозинство ќе се расчистува криминалот направен при приватизацијата. Повеќе од изјавата на координаторот на пратеничката група на СДСМ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Човекот фатен со марихуана е соработник на Мицкоски, колку што Илон Маск е на Ковачевски

СДСМ: Што договарал Мицкоски на средбите со Палевски?

СДСМ: Нов скандал, Мицкоски на иста маса со уапсен за трговија со 32 килограми дрога

Горан Наумовски

Седница на ИО на СДСМ: Митрески претседател на Собрание, Зечевиќ Шеф на изборниот штаб

Предраг Петровиќ

СДСМ: Нов скандал ги тресе ДПМНЕ и Мицкоски, претседател на МК фатен со кокаин

Предраг Петровиќ

Маркоска: Радикалните ставови на Палевски беа алатка на ДПМНЕ, треба да се истражат односите со Мицкоски