СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

Од:

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, изјави денеска на прес-конференција пратеникот на СДСМ Миле Талевски.

– Целата македонска јавност виде што следи со Левица и ДПМНЕ, каков хаос им следи на граѓаните. Односот на Левица и ДПМНЕ кон Собранието е однос кон државата, однос кон граѓаните. СДСМ нема да дозволи сценаријата на проруската Левица и нивните коалициски партнери како ДПМНЕ да успеат, рече Талевски, одговорајќи на новинарско прашање за вчерашниот инцидент во Собранието во кој учествуваа пратениците на Левица, Борислав Крмов и Димитар Апасиев.

Би можело да ве интересира

Левица: Четвртина од Буџетот за 2024 година планиран со нови задолжувања

Горан Наумовски

Левица: Со карти на Голема Албанија во основно училиште во Струга се навредуваат Македонците

Маркоска: ДПМНЕ да не бега, веднаш да закаже седница на Комисијата за Онкологија

Левица: Државниот завод за ревизија ги потврди сомнежите за криминал на кој алудиравме

Марковска: По скандалозните злоупотреби на Комисијата за Онкологија никој нема доверба во Мизрахи

Катерина Ѓуровски

Левица: Шукова и Касами да одговараат како издале Б еколошка дозвола за изгорениот магацин во Тетово