СДСМ: Очајни се обидите на Груевски со акциони филмови да се брани од вистината

Од:

Никола Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и невешто се обиде да се правда за срамните потези што ја згрозија јавноста, велат од СДСМ.

Груевски потврди масовно незаконско прислушување на граѓаните на Република Македонија.

Груевски ја потврди содржината на прислушуваните разговори од страна на УБК.

Тој тоа го стори со убедувањето дека биле израз на човечки гнев изживувањето врз нечија судбина, или запрепастувачките навреди кон новинари, сопартијци, кон политички противници.

Од истите разговори јавноста слушна и за местењето судии и обвинителско-судски одлуки, за монтирани политички процеси против неистомисленици, за масовно прислушување на над 100 новинари, за извештаи и анализи за новинари правени од УБК, но на сето тоа Груевски нема одговор и затоа тоа го одмолча.

Груевски потврди дека тој нарачал снимање на претседателот Заев во неговиот кабинет, а му се испушти и дека за наводни докази знае од Обвинителството, со што го потврди неговиот упад во правосудството и сторено кривично дело.

Никола Груевски е исплашен дека граѓаните го видоа неговото лице и лицата на тесно партиска група што му помага да се држи на власт. Исплашен е и дека прашање на момент е кога соработниците ќе почнат да му го вртат грбот. Затоа на прес конференцијата убедуваше да не брзаат со заклучоци и за наводни сценарија од коишто наводно тој ќе ја бранел Македонија.

Граѓаните на Република Македонија почнаа да ја препознааваат вистината, а таа е една, дека на Македонија и е потребна одбрана, но од Груевски и неговиот братучед Мијалков.

СДСМ ги охрабрува сите граѓани без разлика на политичката припадност да се спротивстават на дрското и штетното владеење на братучедите Груевски и Мијалков за лични цели.

Очајни се обидите на Груевски со “акциони филмови“ да се брани од вистината.

СДСМ е цврсто решена, Вистината за Македонија ќе биде обелодета докрај, се вели во реакцијата на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски е најголемиот бранител на криминалците

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

Катерина Павлова-Николовска

Костадинова: Мицевски нападна пратеничка, тој е дел од насилничката матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

Коциќ: Со законски измени ги ограничуваме трошоците за лекување од ковид во приватните болници

(ВИДЕО) Талевски: Пресудата за „Трезор“ е доказ зошто беше важен Законот за ЈО и зошто ВМРО-ДПМНЕ беа против негово носење

Ана Ололовска

СДСМ: Градиме систем за поодговорно управување со јавните финансии

Ана Ололовска

1 comment

rade 26/02/2015 - 09:35 at 09:35

Blaze si ni ako gruevski i tajfata ne branat( od Marsofci sto prisluskuvaat ) . Ne mu doagja pametot pak prodolzuva so lagi . Pred site obekja deka transparentno i nezavisno ke se vodi slucajot, a sto se slucuva :
1. Naredeno im e na dvajca pripadnici na MVR dobrovolno da se prijavat i da prevzemat vina
2. Dvajcata kobajagi spektakularno gi apsat.
3. Dvajcata ekspresno go priznavaat deloto uste ne stignati vo sudot .
4.transparentno i javno bese izveden sudskiot proces i se dogovorile deka 3 godini ( ? ) ke bidat dovolni .
5. Po izvesno vreme istite ke bidat iskoristeni za zastiteni ( lazni ) svedoci .
6. Traba da kazat sto im vetile na ovie zrtvi
da taka samostojno da si go zacuvaat zivotot .

Reply

Leave a Comment

6 + thirteen =