СДСМ: Oбезбедивме евтина тарифа и субвенционирање на сметките за струјата до 90 отсто

Од:

СДСМ го штити стандардот на граѓаните. Со мерката за воведување дневна евтината тарифа на електрична енергија, просечно семејство заштедува над 1.000 денари на месечната сметка за струја. Секој ден од 13 до 15 часот граѓаните имаат зголемена можност за евтина струја, како и од 22 до седум часот и цел ден во недела, велат од СДСМ.

-Тоа се вкупно 11 часа дневно евтина цена за струја секој ден и дополнително цел ден во недела. Враќањето на евтината тарифа е во вистинско време, затоа што трошоците на граѓаните се зголемуваат во период на зима. Допонително СДСМ го штити стандардот на народот и со мерката за субвенционирање на сметките за струја во висина од дури 90%. Со СДСМ секој добива повеќе – велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Претседателот на државата да се бира на непосредни избори

Предраг Петровиќ

Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе законски измени за да нема пораст на функционерските плати

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

Ковачевски: Со СДСМ граѓаните имаат поголеми плати и пензии

(ВИДЕО) Маркоска: Надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони за вработените во МВР

Горан Наумовски

Ковачевски и Ахмети до крајот на неделава ќе се договорат, дали одат во коалиција или самостојно на избори