СДСМ: На Македонија и треба единство за членство во ЕУ, а не за мораториум

Од:

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум велат од СДСМ.

– ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се повеќе луѓе сфаќаат дека единствен мораториум во главата на Мицкоски е мораториумот за интеграција на државата во ЕУ. Како што го блокираше изминативе две години, Мицкоски е спремен да го одложува членството во ЕУ уште 11 години, исто како што правеше неговиот ментор Груевски. Членството во ЕУ е вистинскиот пат за промени, за државата да напредува и тоа е одлуката што граѓаните треба да ја донесат на овие избори. Едната опција се Мицкоски, Силјановска и ДПМНЕ со мораториум за ЕУ, а другата опција се СДСМ и Стево Пендаровски, кои нема да се откажат од европската иднина, се вели во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Управен суд ја одби како неоснована тужбата на „Европски фронт“ за прегласувањето во Желино

„Европски фронт“ поднесе тужба до Управен суд за прегласувањето во Желино

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ