СДСМ: Мицкоски не се оградува од ставовите на Апасиев за радикализација туку го поддржува

Од:

Насилство на протестите, луѓе со фантомки, повредени полицајци, тоа е вистинското насилничко лице на ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица.Бадијала Димитар Апасиев и Левица се правдаат, самиот Апасиев најави дека ќе ги радикализира протестите, се вели во партиското соопштение од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Од друга страна Христијан Мицкоски не се оградува од ставовите на Апасиев за радикализација, туку го поддржува и повикува граѓани. СДСМ заедно со институциите и граѓаните нема да дозволи никој да ја загрози стабилноста на државата. Нека не се обидува Мицкоски преку својот партнер Апасиев да го повторува упадот од 27 април, тоа нема да го дозволиме“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не лаже, нема да има никаква цензура, токму таа партија лустрираше писатели

Ана Ололовска

Николоски: Власта да излезе на избори и да се увери дека анкетата со двојна предност за ВМРО-ДПМНЕ е точна

Николова: Го зголемуваме бројот на образовни асистенти за учениците со попреченост

СДСМ: Ги реализираме стратешките цели на државата, блокадите и деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се осудени на порази

СДСМ: Растот на извозот и платите покажува дека македонската економија е стабилна и ликвидна и во време на светска економска криза

Горан Наумовски

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?