СДСМ: Издишаа протестите на Мицкоски како што издишаа неговите лажни вести

Од:

Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните одново ги поразија обидите за блокади на докажаниот губитник Христијан Мицкоски. Граѓаните јасно му порачаа на Мицкоски дека се против блокади против деструкции рече денеска на прес конференција пратеничката на СДСМ, Марија Георгиевска.

„Никој веќе не верува во лажните вести и манипулациите од белиот дворец. Затоа на блокадите на сообраќајниците освен соработниците на Мицкоски, освен десетина автомобили, нема никој друг.Издишаа блокадите на Мицкоски како што издишаа неговите обиди да го попречи напредокот на државата кон евроинтегративниот процес. Очигледно е дека голем е стравот на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ државата да успее, да се деблокира процесот на интеграција кон ЕУ, па затоа од страв, од очај, се обидуваат да нанесат штета на државните интереси“ – рече Георгиевска.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Маркоска: Економијата е стабилна и развојна, јавниот долг е намален за 4,35 проценти

Ана Ололовска

СДСМ: Инвестициите во МВР резултираат со значителен пад на криминалот и корупцијата и поголема мотивираност на полицијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

Ана Ололовска

Мицкоски: Советник на Заев и финансиер на СДСМ поставен за член на Судски совет

Ана Ололовска