СДСМ: Интеграција во ЕУ или изолација, нема друга опција

Од:

„Пред државата и пред сите граѓани е исправена историска шанса да се продолжи по европскиот пат, да оствариме уште еден стратешки национален интерес. Силната поддршка од ЕУ и од САД треба да ја искористиме“, велат од СДСМ.

„Преговорите со ЕУ течат, скрининг процесот се спроведува на македонски јазик успешно и наскоро ќе заврши.

Во македонското Собрание потребен е глас за Европа за да можеме да продолжиме напред кон полноправно членство во ЕУ. Сега зависи од сите нас.

Изборот пред секоја партија, пред секој пратеник е интеграција во ЕУ или изолација. Нема друга опција.

Интеграцијата во ЕУ носи подобар животен стандард, сигурна иднина, засилен економски раст и развој на секое поле, изолацијата значи враќање назад во темното минато на поделби и неизвесност“, соопштува СДСМ.

Би можело да ве интересира

Над 50 милиони евра поддршка преку ИПАРД и „Млад земјоделец“

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Кузеска: ДПМНЕ се распаѓа, внатрешниот раскол Мицкоски да не го товари на СДСМ

(ВИДЕО) Ристова: Ги намаливме цените на над 500 прехранбени производи, СДСМ го штити стандардот на народот

СДСМ: ДПМНЕ се распаѓа

СДСМ: Поевтинуваат над 500 производи од 25 категории, го штитиме стандардот на граѓаните

(ВИДЕО) Лазаревска: Го сочувавме престижниот статус на Охридскиот регион, останува на листата на УНЕСКО