СДСМ: Денеска ќе биде јасно што одлучил Мицкоски, ЕУ или останува во заложништво на Левица

Од:

„Нашата држава, нашиот народ е пред историска шанса за продолжување на европскиот пат, со цел полноправно членство во ЕУ најдоцна до 2030 година. Сега е потребно да се искористи таа шанса, да се искористи силната и конкретна поддршка од нашите сојузници во ЕУ и од нашиот стратешки партнер САД“, велат од СДСМ.

„Немаме време за губење и чекање, важно е опозицијата да ја сфати својата одговорност за остварување на стратешката цел за членство во ЕУ.

Време е Мицкоски и сите други во ВМРО-ДПМНЕ да се соочат со сопствената одговорност дека имаме шанса да донесеме одлука важна за иднината на земја и тоа заедно.

Глас за Европа во македонското Собрание е глас за европска иднина.

Најдобро македонско национално единството ќе постигнеме доколку сите големи партии гласаат за уставните измени и го отворат пат кон ЕУ.

Доколку не ги направиме уставните измени дефинитивно ја испуштаме шансата за ЕУ.

Изборот е интеграција во ЕУ или изолација. Нема друга опција.

Денеска ќе биде јасно што одлучил Мицкоски, ЕУ и обединување околу европската иднина на државата, или останува во заложништво на Левица“, соопшти СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Пандов пушта од затворите лица осудени за 27 април

Катерина Ѓуровски

Демант и реакција на Агенција Рејтинг на соопштенијата и прес-конференциите на ВМРО-ДПМНЕ

Митева: Дали бизнисот од 10 милиони евра е извор на приходи за сите лаги и лошиот пи-ар на СДС

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ плански создава зависност од кредитирање, ќе ги задолжи граѓаните за три поколенија

(ВИДЕО) Кузеска: Скандал, 20.000 евра чинеле картите за бизнис класа на Мицкоски и министрите во САД

Горан Наумовски

СДСМ: Дали Игор Јанушев пере црни пари на ВМРО-ДПМНЕ, мора да одговара за подарокот од 325.000 евра

Горан Наумовски