Разрешена директорката на Клиниката за инфективни болести, Милена Стевановиќ, на нејзино место назначен Фадил Цана

Од:

Нов директор на Клиниката за инфективни болести од попладнево е д-р Фадил Цана, потврдија за МИА од Клиниката.

Д-р Цана, инфектолог на Клиниката, го презема местото на д-р Милена Стевановиќ, која седум години беше директор на инфективната клиника, опфаќајќи го и периодот на пандемијата со Ковид – 19.

Засега нема информации за причината за смена на д-р Стевановиќ и назначувањето на д-р Цана.

Би можело да ве интересира

Обезбеден лекот за конго-кримска хеморагична треска, болничарката е во стабилна состојба

Ковачевски преноќил на Инфективна поради веројатно труење со храна

15-годишното девојче е прв смртен случај на малолетник во земјава, на лекување се 22 деца заразени со Ковид – 19

Испразнета модуларната болница до Инфективна во Скопје, нема да се користи како вакцинален пункт

Речиси 300 македонски здравствени работници позитивни на коронавирус, десетмина само на Инфективна

Катерина Ѓуровски

Пратеничката Моника Зајкова хоспитализирана на Инфективната клиника поради Ковид-19

Катерина Ѓуровски