Разрешен началникот на охридската полиција

Од:

Досегашниот началник на Охридскиот сектор за внатрешни работи Стефан Буџакоски денеска е разрешен од оваа позиција на која се наоѓаше неколку години. На негово место неофицијално за вршител на должноста е поставен неговиот досегашен заменик. Официјално ќе биде назначен  в.д началник кој ќе ја врши функцијата се до изборот на нов преку конкурс.

Порталот Охрид 1 пренесува дека за нов началник ќе биде поставен Зоран Сарафилоски кој до сега бил началник на сектор за следење на криминал.Од полицијата во Охрид најавуваат дека со подетални информации ќе излезат наскоро.

 

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 − eight =