Расчистена кражба во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Од:

СВР Скопје – Полициска станица Центар расчисти кражба извршена на 25 месецов над А.Г.(47) од Романија, при што била одземена поголема количина златен накит.

-Во врска со кражбата, извршен е службен разговор со А.И.(63) од Скопје и кај него биле пронајдени дел од украдените предмети, кои биле вратени на сопственикот, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он