Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Од:

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола во соработка со Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен, ОВР Прилеп и ПО Ропотово на 24 и 25 ноември лишија од слобода три лица 38-годишниот Е.С. од Битола, 48-годишниот И.Н. од Прилеп и 46-годишниот А.А. од село Лажани, општина Долнени, поради основи на сомнение дека на 27.04.2022 во село Подмочани, ресенско, во дворно место украле трактор ИМТ, сопственост на лице од Ресен, извести МВР.

– Тракторот е пронајден и ќе биде вратен на сопственикот, а против приведените ќе биде поднесена кривична пријава, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Малолетник со нож ранил момче по кавга за девојка

Горан Наумовски

Приведен крадец од Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Горан Наумовски

Приведени двајца разбојници од Скопје

Ана Ололовска

Полициска акција во 272 локали и казина, приведени лица за дрога и оружје

Ана Ололовска

19-годишна кичевчанка пријавила напад од таксист

Ана Ололовска

39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Ана Ололовска