Пронајдено безживотното тело на голманот Никола Даниловски

Од:

Беживотно тело на голманот на ГРК Охрид Никола Даниловски утрово е извлечено од водите на Охридското Езеро.

Телото на 26-годишниот ракометар, роден во Скопје, било пронајдено во водите на езерото во близина на туристичката населба Лагадин. Потрагата по него започнала уште синоќа, а била известена и полицијата.

Според првичните информации, нема траги на насилство врз телото, а причините за настапувањето на смртта ќе ги утврди истрагата.

Никола Даниловски претходно бранеше за Металург и Еурофарм Пелистер.

Поради трагичната смрт на младиот голман одложен е вечерашниот меч од Супер лигата помеѓу Охрид и Струга.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје