Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Од:

Вчера вечер, во 21.15 часот во Полициската станица Аеродром, 48-годишниот В.Л. од Скопје пријавил дека околу 16.00 часот од дома со патничко возило „пежо 406“ се оддалечил неговиот татко, 74-годишниот В.Л., лице со здравствени проблеми, соопшти МВР.

Веднаш се преземени мерки и во 05.00 часот, инспектори по потраги од Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево го пронашле лицето во возилото, велат од МВР.

Лицето било предадено на семејството.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов